VILA LOVINSKÉHO

Návrh rodinného domu pri Horskom parku v Bratislave.

Aktuálny stav projektu Návrh
Rok 2018
Rozsah 500 m²
 

Bratislavská mestská časť Staré mesto obsahuje mnoho príjemných lokalít. Jednou z nich je ulica Lovinského. Samotná ulica je uložená vo svahovitom teréne a ponúka jedinečné výhľady na panorámu s dominantou Kamzíka. Na tomto mieste je uložený aj pozemok, v ktorom si chcel investor vytvoriť svoje nové bývanie. Na základe pozitívnych referencií si zvolil našu spoločnosť.

KLIENT
Súkromný investor

MIESTO
Staré mesto, Bratislava

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Architektonická štúdia

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI
Územné rozhodnutie, Stavebné povolenie

Predstavu bývania do kopca však bolo treba zreálniť. Prvoradou sa nám stala svetelná štúdia celého pozemku, nakoľko investor má pozitívny vzťah k slnku a prial si čo najslnečnejší interér a záhradu. Táto štúdia nám dala jednoznačné vstupné parametre k samotnému návrhu. 

Objekt je navrhnutý ako trojpodlažný, s trocha netypickým, avšak dobre premysleným usporiadaním jednotlivých podlaží. Na prvom podlaží sa nachádza vstup z ulice, garáže pre autá a miesto pre technické vybavenie objektu. Toto podlažie je vnímateľné iba z ulice, zo zadnej strany je celé schované pod terénom záhrady. Nad ním je umiestnená súkromná časť domu, ktorá obsahuje spálne. Nachádza sa tu súkromná spálňa pre majiteľov domu s vlastným vybavením, spálňa s kúpeľňou pre hostí, pracovňa a detské izby. Hlavná spálňa a detské izby majú priamy vstup na záhradu, hosťovská izba  apracovňa je orientovaná do ulice. 

Na najvyššom podlaží sa nachádza jeden veľký, otvorený denný obývací priestor s jedálenskou časťou a kychyňou. Toto podlažie vďaka svojmu uloženiu v teréne plynulo prechádza v jednej rovine priamo do pozemku a majiteľom tak ponúka priechod z obývacích priestorov do záhrady a k bazénu priamo, bez zmeny úrovní. 

V dome sa nachádza jedno centrálne schodisko, ktoré prevedie návštevníka a obyvateľa domu od najnižsieho vstupného podlažia cez všetky úrovne. V streche sa nachádzajú svetlíky, ktoré dopĺňajú denným svetlom celý objekt. 

Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás