Chata Králiky

Current state of the project Návrh rodinného domu
Year 2012
Range 130 m²
“Hlavný priestor domu vytvára obytná hala s krbom, ktorý vnáša teplo a pohodu do celého domova. ” Ing. Mgr. art. Ľubomír Fuňa Authorized architect – partner

Parcela s navrhovanou rekreačnou chatou je súčasťou územia s funkciou zástavby jedno až dvojpodlažných samostatne stojacich objektov určených na rekreáciu. Územie, na ktorom sa objekt chaty nachádza, je prevažne svahovitého charakteru s krásnym výhľadom.

CLIENT
Súkromný investor

ADDRESS
Králiky, okres Banská Bystrica

DEGREE OF PROJECT DOCUMENTATION
Stavebné povolenie, Realizačný projekt,

DEGREE OF ENGINEERING ACTIVITY
Územné rozhodnutie, Stavebné povolenie

 

Objekt navrhovaného rodinného domu je umiestnený v južnej časti parcely s ohľadom na vhodnú orientáciu k svetovým stranám. Dopravne je objekt napojený z miestnej komunikácie. Navrhovaný objekt rekreačnej chaty je dvojpodlažný objekt zalomeného tvaru, orientovaný a otvorený na severnú stranu. Dispozičné riešenie domu vychádza z princípu orientácie všetkých miestností do výhľadovej strany so spoločnou exteriérovou terasou. Objekt je prístupný z ulice, kde konzola poschodia vytvára prekrytý priestor pre státie a pohyb ľudí. Hlavný vchod je tvorený zádverím so sociálnym zázemím a vstupom do spálňovej časti domu. Hlavný priestor domu vytvára obytná hala s krbom, jedálňou a kuchyňou. Otvorená dispozícia je podporená aj vertikálnou gradáciou priestoru v podobe stúpajúcich podlahových rovín. Poschodie je prístupné schodiskom z jedálne, kde sa nachádza samostatná spálňa s vlastnou kúpeľňou a šatníkom. V suteréne je navrhnutá vínna pivnica. 

Are you interested in a project from FVA?

With the architecture from FVA, you get a real property that will exactly match your requirements and which, with its functional design, will contribute to your good image and the higher value of your investment.

Contact us