Vila Myjava

V korunách ovocného sadu

Current state of the project Completed
Year 2017
Range 570 m²
“Moderné bývanie v korunách ovocného sadu s jedinečným výhľadom na myjavské kopanice. ” Ing. Mgr. art. Martin Vanko Authorized architect – partner

Krásny svahovitý pozemok a náročný klient. Táto veľmi dobrá kombinácia rozhodla o podobe práve realizovanej vily na Myjavských kopaniciach. Celý návrh sa nesie v duchu otvorenosti okolitým výhľadom. Pôdorysný tvar, umiestnenie na pozemok a orientácia voči svetovým stranám formovali hmotu do podoby, ktorá v týchto dňoch naberá na reálnych rozmeroch. 

CLIENT
Súkromný investor

ADDRESS
okres Myjava

DEGREE OF PROJECT DOCUMENTATION
Stavebné povolenie, Realizačný projekt, Projekt interiéru

DEGREE OF ENGINEERING ACTIVITY
Územné rozhodnutie, Stavebné povolenie

 

Vila je tvorená trojicou funkčných zón. Západná časť vily, ktorá je čiastočne zapustená do svahu, je určená pre hostí.  Tvoria ju dve hosťovské izby s vlastným hygienickým zázemím. Centrálna, vstupná časť vily pozostáva z priestorov vstupu pre peších a vjazdu do garáže, na ktoré nadväzuje chodba so šatníkom a vstupná obývacia miestnosť s východom na terasu. Táto časť spoločne s kuchyňou a jedálňou tvorí dennú, poloverejnú zónu objektu, ktorá je v priamom kontakte s terénom. Juhovýchodné krídlo vily je vykonzolované nad terénom a ukrýva privátnu, nočnú časť domu. Tvorí ju obývacia izba rodiny, trojica izieb detí s vlastným hygienickým zázemím a apartmán rodičov so šatníkom a hygienickým zázemím. Časť obývacej izby je od priestoru jedálne oddelená "krbovou" stenou. Panoramatické okná po obvode nočnej časti interiér dokonale presvetľujú a ponúkajú nekončiace výhľady do doliny Myjavských kopaníc. Ochrana voči pohľad z okolia je zabezpečená prirodzene vďaka vzrastlej zeleni. Pre investora sme spracovali kompletnú projektovú činnosť od architektonickej štúdie až po realizačný projekt vrátane realizačného projektu interiéru.

Are you interested in a project from FVA?

With the architecture from FVA, you get a real property that will exactly match your requirements and which, with its functional design, will contribute to your good image and the higher value of your investment.

Contact us