Dom A&P

Current state of the project Zrealizované
Year 2013
Range 180 m²
“Vila pre priateľov je vždy veľkou výzvou, ale aj záväzkom - navrhnúť a postaviť domov pre spoločenských ľudí, s prepojením na exteriér záhrady, domov, ktorý má v každom ročnom období svoje osobité svetlo a náladu.” Ing. Mgr. art. Martin Vanko Authorized architect – partner

Pre investora sme okrem návrhu a spracovania projektovej časti zabezpečovali aj inžiniersku činnosť a tiež autorský a technický dozor na stavbe.

CLIENT
Súkromný investor

ADDRESS
Vajnory, Bratislava

DEGREE OF PROJECT DOCUMENTATION
Stavebné povolenie, Realizačný projekt, Projekt interiéru

DEGREE OF ENGINEERING ACTIVITY
Stavebné povolenie

 

Navrhovaný rodinný dom je jednopodlažný, nepodpivničený. Pôdorysný tvar rodinného domu je obdĺžnikový so samostatne stojacou garážou pre dve vozidlá. Objekt je zastrešený pultovou strechou. Veľké presklené plochy spoločenskej časti dodávajú do interiéru množstvo rozptýleného svetla a atraktívne vizuálne prepojenie s exteriérom. Izby sú orientované do pokojnej časti pozemku. Pri použití bielej fasády vynikol nezvyčajný tvar objektu. Pre investora sme vypracovali architektonický návrh, realizačný projekt ako aj projekt interiéru, ktorý si môžete pozrieť tu. Inžinierska činnosť pre rodinný dom je zvyčajne menej náročná. Tento projekt však obsahoval množstvo prekládok inžinierskych sietí, dopravných obmedzení počas výstavby a tým pádom z našej strany intenzívnu komunikáciu s dotknutými orgánmi dopravy a štátnej správy.

Foto: Ján Brunčák

Are you interested in a project from FVA?

With the architecture from FVA, you get a real property that will exactly match your requirements and which, with its functional design, will contribute to your good image and the higher value of your investment.

Contact us