Rodinný dom B

Typ projektu Návrh rodinného domu
Rok 2016
Rozsah 210 m²
“V návrhu sme sa snažili v maximálnej miere využiť potenciál pozemku a jeho orientáciu voči svetovým stranám. Dom sme preto na pozemok osadili tak aby vytvoril akúsi bariéru od priamych pohľadov z ulice a zaručil tak intimitu jeho obyvateľom.” Ing. Mgr. art. Ľubomír Fuňa autorizovaný architekt - partner

Rodinný dom je dvojpodlažný, bez suterénu, v tvare písmena L. Hmota je z časti riešená ako jednopodlažná a z časti ako dvojpodlažná so spevnenými plochami po obvode. Smerom do ulice je situovaný hlavný vstup do rodinného domu a vjazd do garáže.

KLIENT
Súkromný investor

MIESTO
Malinovo, okres Senec

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Stavebné povolenie, Realizačný projekt, Projekt interiéru

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI
Stavebné povolenie

 

Rodinný dom je dispozične moderne riešený. Pôdorys prízemia je rozdelený na spoločenskú časť a súkromnú (nočnú) časť určenú pre rodičov. Kuchyňa, jedáleň a obývacia izba tvoria jeden otvorený priestor, ktorý je z juhozápadnej strany predĺžený o terasu s výhľadom na pozemok. Druhé nadzemné podlažie je sprístupnené jednoramenným schodiskom. Na poschodí sa nachádzajú izby detí so spoločnou detskou kúpeľňou a s prístupom na terasu na streche. Objekt vo svojom architektonickom výraze a dispozično-prevádzkovom riešení reaguje na potreby a požiadavky investora a spĺňa požiadavky kladené územnoplánovacou dokumentáciou danej lokality.

Foto: Tomáš Manina

Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás