Vila Myjava

V korunách ovocného sadu

Typ projektu Návrh rodinného domu
Rok 2017
Rozsah 570 m²
“Moderné bývanie v korunách ovocného sadu v najvyššej kvalite.” Ing. Mgr. art. Martin Vanko autorizovaný architekt - partner

Krásny svahovitý pozemok na myjave a náročny klient. Táto veľmi dobrá kombinácia rozhodla o podobe práve realizovanej rodinnej vily. 

KLIENT
Súkromný investor

MIESTO
okres Myjava

STUPEŇ PROJEKTOVEJ DOKUMENTÁCIE
Stavebné povolenie, Realizačný projekt, Projekt interiéru

STUPEŇ INŽINIERSKEJ ČINNOSTI
Územné rozhodnutie, Stavebné povolenie

 

Celý návrh sa nesie v duchu otvorenosti okolitým výhľadom. Pôdorys prízmnej vily je v podobe písmena L, jemne upravený kvôli svetovým stranám. Časť interiéru určená návštevám je kvôli intimite polozapustená v teréne, denná časť je v priamom styku s terénom, nočná kľudová časť vily je nad terénom v korunách ovocného sadu so zaujímavými výhľadmi do doliny. Celý návrh interiéru nájdete v sekcii interiér. 

Dom v sebe ukrýva viacero funkčných zón. Prvá polovica vily obsahuje poloprivátne vybavenie. Nachádza sa tu časť vymedzená pre hostí, ktorá obsahuje dve spálne s vlastným hygienickým zázemím. Vstupná časť prepojená s garážou a šatníkom, obsahuje obývaciu halu s posedením pre hostí a východom na jednu z viacerých terás. V druhej polovici vzniká privátny obytný priestor pre rodinu, ktorá je navyšše delená na dennú  a nočnú časť. V dennej časti sa nachádza priestranná kuchyňa s veľkým pohodlným stolovaním a obývacia izba. Otvorenému priestoru dominuje centrálne umiestná krbová stena, s atypickým rohovým krbom v strede dispozície. Nočná čast obsahuje spálne detí s vlastnou kúpelňou a šatníkom a súkromný oddelený apartmán pre majiteľov domu so všetkým potrebným vybavením. Panoramatické okná v každej miestnosti interiér dokonale presvetľujú. 

V súčasnej dobe už priebeha realizácia, preto nás sledujte aj naďalej, budeme priebežne pridávať aj fotografie z výstavby. Pre investora sme okrem návrhu a spracovania projektovej časti zabezpečovali aj kompletné zastupovanie a inžiniersku činnosť. 

Máte záujem o projekt od FVA?

Architektúrou od FVA získate nehnuteľnosť, ktorá bude presne zodpovedať Vašim požiadavkám, a ktorá svojím funkčným dizajnom prispeje k Vášmu dobrému imidžu a vyššej hodnote Vašej investície.

Kontaktujte nás